מאמרים

נדידת אנשי שוק ההון

שוק ההון הוא שוק מאד דינמי, גם בגלל המהות שלו והעובדה שכספים ופיננסים מהווים גורם מאד ייצרי לכולם וגם בגלל שהדברים קורים בו במהירות רבה בכמה זירות כלכליות במקביל. יום בבורסה מחבר פעילות מכל רחבי תבל, תוך שינויים מאד מהירים במדדי המניות. כל התרחשות ברחבי העולם מניידת את המדד הבורסאי, וניתן לראות עלייות וירודות בכל שנייה בכל מקום שסוחר באותו רגע ברחבי העולם. השוק מגיב להתרחשויות כלכליות, צבאיות, פוליטיות וחברתיות והדבר בא לידי ביטוי כהרף עין ביום המסחר או ביום שלאחריו.
עובדים בתוך שוק ההון הם אנשים עם יכולות גבוהות מאד לעבוד תחת לחץ ולייצר תגובה מהירה. הראיה שלהם היא מרחבית מאד ויודעת להכניס במהירות מכלול גדול של שיקולים לתמונה. אלו תכונות שקוסמות לכל החברות בכל התחומים ולכן אנשים משוק ההון מקבלים הצעות לעבור לחברות אחרות יותר מכל תחום אחר כמעט. חברות גדולות ובינוניות מחזיקות "ציידי ראשים" , אנשים שתפקידם לאתר עובדים מצטיינים ואנשים בעלי כישורים יוצאי דופן, מחברות אחרות וממקומות אחרים ולהציג אותם בפני ראשי החברה שמעסיקה אותם על מנת שהם ימצאו את הדרך לפתות את המועמד לעשות מעבר אליהם.
אתה יכול להיות איש מכירות או מנהל כספים בחברת מדפסות או הדפסה על חולצות ולקבל יום בהיר אחד טלפון שאומר לך כי רוצים להיפגש איתך ולהציע לך הצעה. מאחורי הטלפון הזה עומדים, בירורים עמוקים אחריך ובחינה של ההתנהלות שלך מבלי שידעת על ידי אותם ציידי ראשים.

המשך מאמר